İnternet büyük bir bilgi ağı olması tüm insanların ilgisini çekmektedir. Milyonlarca insan hergün bilgisayarlarının başından bu sanal alem içerisinde dolaşmakta ve bilgi paylaşımında bulunmaktadırlar. Bu paylaşım kişisel bilgilerimizin korunması gerekliliğini de birlikte getirir. İnternette hacker olarak adlandırılan kişiler özel programları vasıtasıyla kişsel bilgilerimize ulaşabilir hatta bilgisayarımıza da çeşitli zararlar verebilirler. Bu tür can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için firewall adı verilen güvenlik programları kullanılır.
Firewall veya türkçemizdeki karşılığı ile Güvenlik Duvarı internete bağlı olan bilgisayar ağınızın gerek içeri giriş, gerekse dışarı çıkışlarını kontrol eden, gerekli giriş-çıkışlara izin verip, gereksiz veya zararlı trafiği rapor eden ve/veya engelleyen ana kapılarıdır.

Toygar Yazılım olarak güvenli internet erişimi için firewall kurulması ve desteğini de vermekteyiz.

* Firewall (Güvenlik Duvarı)
Güvenli internet erişimi ile birlikte içerik filitreleme özelliğiyle istenmeyen sitelere girişleri de engelleyebilirsiniz. Buna paralel olarak istenmeyen maillerinde filitrelemesini sağlayarak gereksiz internet trafiğinin önüne geçersiniz. Firewall olarak kullanılacak makinenin konfigürasyonun güçlü olması gerekmez. Bu da işlem maliyetini azaltan önemli bir etkendir.